Загалом з початку російського повномасштабного вторгнення до України Державне бюро розслідувань розслідує 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
У ДБР додають, що за результатами цієї роботи 15 обвинувальних актів вже направлено до суду. Зазначається, що головними мотивами “популярних” правопорушень посадовців військкоматів стає власна нажива.
Наразі здійснюється перевірка діяльності та способу життя співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Усі порушення будуть ретельно і безкомпромісно розглянуті відповідно до норм Кримінального кодексу.
Нагадаємо, що вчора суд у Львові обрав запобіжний захід начальнику одного з відділів Ужгородського районного військкомату — тримання під вартою із правом внесення застави у 805 тисяч гривень. За даними слідства, підозрюваний змушував умотивованих та патріотично налаштованих підлеглих будувати йому маєток.
Крім того, воєнком Дніпропетровської області за півтора року купив кілька авто, дві квартири та інше майно загальною вартістю $350 тис. Поліція і прокуратура провели обшуки за місцем його роботи та шістьма адресами проживання, в тому числі у близьких військовослужбовця
До слова, у одному із парків Дніпра службовці місцевого ТЦК спробували вручити повістку чоловіку призовного віку. Втім, після нетривалої розмови з воєнкомами, чоловік почав тікати. У відповідь, службовці ТЦК його стали переслідувати.
Відео гонитви зняла і опублікувала жінка-свідок події. На відео видно, що намагаючись затримати втікача, хтось із військових закликав стріляти йому по ногах. Потім, власне, пролунав постріл.
Разом з тим минулого місяця у Хмельницькій області працівники військкомату увірвалися до приватного будинку і погрожували силою мобілізувати чоловіка. Останній знімав на відео зухвалу поведінку “воєнкомів”, але відеозйомка їх лише розлютила. Один з працівників військкомату погрожував чоловіку зламати ногу за те, що той не пускає воєнкомів до хати і ще й знімає це на відео.
Редакція “Військового кур’єра” пропонує нашим читачам повідомляти про випадки свавілля воєнкомів або їхнього недоброчесного способу життя.
Ви можете залишити інформацію про це за нашим редакційним телефоном: (050) 510 49 98 або написати нам на електронну пошту: [email protected]
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.