Росіяни спустошують склади радянської техніки та тягнуть її фронт в Україну (Фото)

На тлі масштабних втрат в Україні росіяни почали спустошувати склади старої радянської техніки, яка стояла на консервації. 

Про це свідчать супутникові знімки найбільшої з відомих баз законсервованої військової техніки “Вагжаново” в Бурятії. Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на супутникові знімки сервісу Google Earth.

Зазначається, що у вересні 2021 року, за п’ять місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну, на базі “Вагжаново” в Улан-Уде (Бурятія) перебувало приблизно 3 840 одиниць бронетехніки.

У листопаді 2022 року було вже 2600 бронемашин, до травня 2023 року — залишилося 2 270. Іншими словами, вивезли 1 570 одиниць бронетехніки, або 40,8%. Основну частину техніки перевезли вже після оголошення мобілізації наприкінці 2022-го.

“Вагжаново” розташоване недалеко від столиці Бурятії Улан-Уде і займає 13 кв. км, це більша площа порівняно з 20 іншими відомими базами зберігання техніки на території РФ.

Тут росіяни зберігали свою техніку просто неба. На сторінках у соцмережах колишніх військових, які проходили службу на згаданій базі, публікувалися знімки танків. Експерти повідомили, що на деяких знімках — танки Т-62, що випускалися до 1975 року.

За даними ЗМІ, у 2022 році Міноборони РФ припинило укладати контракти на утилізацію застарілої військової техніки. Більшість загиблих під Вугледаром російських військових із Бурятії мобілізували восени 2022 року, саме тоді, якщо судити зі знімків Google Earth, із бази під Улан-Уде відправили основну частину техніки ЗС РФ.

Нагадаємо, у мережі з’явились відео, як росіяни ешелонами тягнуть до України старі радянські танки Т-54/55.  Іронічно, що навіть пересічні росіяни вражені тим, що на фронт везуть танки, яким більш як 70 років.

До слова в Україні вже помітили російський Т-55, обвішаний “подвійним захистом”, який військові називають “мангалом”. Ймовірно, “захист” повинен був уберегти танк від пошкоджень у разі скидання ЗСУ снарядів з БПЛА.

Слід зауважити, що росіянам браку не тільки  бронетехніки. Мобілізованим до так званої “армії ЛНР” видають зброю 1940-х років. Зокрема, Міноборони рф  передало їм пістолет-кулемет Судаєва (ППС), пістолет-кулемет Шпагіна (ППШ), самозарядні карабіни Сімонова (СКС), гвинтівка Мосіна. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.