Біля Бердянська виявили корпуси ракет ATACMS, якими ЗСУ атакували аеродром з вертольотами окупантів (Фото)

У мережі з’явились фото корпусів ракет ATACMS. Російські ресурси пишуть, що саме ними ЗСУ минулої ночі атакували аеродром з російською технікою у Бердянську в тимчасово окупованій частині Запорізької області.

Нагадаємо, минулої ночі українські військові уразили техніку та особовий склад на аеродромах в Бердянську і Луганську. Операцію DRAGONFLY координували Сили спеціальних операцій ЗСУ.

На зазначених летовищах знищено щонайменше дев’ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальна техніка і пускова установка ППО. Окрім цього, пошкоджено злітні смуги аеродромів.

Склад боєприпасів на аеродромі у Бердянську детонував до 4-ї ранку, у Луганську – до 11 години.

Вранці атаку на об’єкти окупантів у цих містах підтвердили в Генеральному штабі ЗСУ.

Про удар по аеродромах саме ракетами ATACMS першими почали писати російські блогери. Згодом у мережі з’явилися фото суббоєприпасів M74 з ракети MGM-140 ATACMS Block 1A. Знайшли їх начебто на аеродромах у Бердянську та Луганську, які минулої ночі атакували ЗСУ.

Згодом, про те, що українські військові атакували ракетами ATACMS об’єкти росіян, посилаючись на власні джерела, повідомило видання The Wall Street Journal.

Раніше у США обговорювали можливість передачі Україні касетних ATACMS, але конкретної інформації щодо надання цієї зброї не було.

Одна така ракета з касетною боєголовкою несе близько 300 суббоєприпасів М74. Вони схожі на бейсбольні м’ячі і містять у собі сферичний уламково-фугасний заряд. При цьому їхня асиметрична форма забезпечує обертання під час розльоту.

Коли у ракеті спрацьовує запал, тоді три сотні M74 майже одночасно перетворюються на хмару вибухових речовин, що вкриває землю. Все, що є вибухонебезпечним або легкозаймистим в зоні ураження, може вибухнути чи отримати суттєві пошкодження.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.