Українcькі військові вперше атакували росіян ракетами ATACMS – WSJ

Українські військові вперше атакували ракетами ATACMS об’єкти росіян на тимчасово окупованих територіях.

Про це, посилаючись на власні джерела, пише The Wall Street Journal.

“Україна вперше запустила ракети ATACMS по російських позиціях”, – зазначено у публікації.

Раніше у США обговорювали можливість передачі Україні касетних ATACMS, але конкретної інформації щодо надання цієї зброї не було.

Одна така ракета з касетною боєголовкою несе близько 300 суббоєприпасів М74. Вони схожі на бейсбольні м’ячі і містять у собі сферичний уламково-фугасний заряд. При цьому їхня асиметрична форма забезпечує обертання під час розльоту.

Коли у ракеті спрацьовує запал, тоді три сотні M74 майже одночасно перетворюються на хмару вибухових речовин, що вкриває землю. Все, що є вибухонебезпечним або легкозаймистим в зоні ураження, може вибухнути чи отримати суттєві пошкодження.

Нагадаємо, минулої ночі українські військові уразили техніку та особовий склад на аеродромах в Бердянську і Луганську. Операцію DRAGONFLY координували Сили спеціальних операцій ЗСУ.

На зазначених летовищах знищено щонайменше дев’ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальна техніка і пускова установка ППО. Окрім цього, пошкоджено злітні смуги аеродромів.

Склад боєприпасів на аеродромі у Бердянську детонував до 4-ї ранку, у Луганську – до 11 години.

Про атаку по аеродромах саме ракетами ATACMS вранці почали писати російські блогери. Згодом у мережі з’явилися фото суббоєприпасів M74 з ракети MGM-140 ATACMS Block 1A. Знайшли їх начебто на аеродромах у Бердянську та Луганську, які минулої ночі атакували ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.