Поліція шукає злодія, який вночі обікрав могилу льотчика “Джуса” (Фото)

Поліція Києва відкрила кримінальне провадження за фактом наруги над могилою військовослужбовця. Перед тим, розголосу у соцмережах набула інформація про крадіжку шевронів з поховання льотчика Андрія Пільщикова (“Джуса”) на Аскольдовій могилі у Києві.

Про наругу над похованням писала наречена захисника Меланія Подоляк. Вперше могилу обікрали на початку вересня. Тоді вона замовила для шевронів військових, які провідують могилу, спеціальну скриню-вітрину на замку. Всі нарукавні знаки туди не помістились і частина розмістились поруч. З часом, до них додавали нові.

На днях Подоляк написала: “В “Джуса” з могили знову вкрали шеврони! На цей раз більшість залишились в безпеці, бо вони замкнені у вітрині. Але всі, які люди позалишали самостійно, пропали”.

Меланія також написала у мережі Х, що за могилою ведеться відеонагляд. На записі з камери спостереження видно момент пограбування.

“З професійних міркувань оператор камер спостереження попросив мене не викладати відео з них в паблік. На ньому добре видно дорослого чоловіка, який вночі прийшов на Аскольдову”, – повідомила Подоляк.

Також він забрав речі з могили командира 1-го механізованого батальйону “Вовки Да Вінчі” ЗСУ Дмитра Коцюбайла.

“Зробив одну доволі дивну дію (зʼясовуємо, що це було), і намагався (безуспішно, на щастя) вкрасти ще дещо памʼятне біля каплиці”, – додала наречена загиблого льотчика-аса “Джуса”.

Нагадаємо, наприкінці серпня у небі над Житомирщиною зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. Вони виконували бойове завдання. У авіакатастрофі загинуло троє пілотів – майори В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін та капітан Андрій Пільщиков (“Джус”). Згодом їм посмертно підвищили звання і представили до державних нагород.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.