Україна та Британія уклали безпекову угоду (Відео)

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню безпекову угоду. Вона діятиме до вступу України в НАТО.

“Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії” підписали лідери двох країн після переговорів у Києві.

Це перший документ у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, країнами G7 та державами, які до них приєдналися.

Зобов’язання Великої Британії діятимуть до вступу України в НАТО.

“Якби такі гарантії були досягнуті у 1991 році, зокрема, з Британією, то війна б не почалася”, – Заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак прибув до Києва, щоб оголосити про новий пакет військової допомоги, гарантії безпеки та гуманітарну підтримку вартістю 2,5 млрд фунтів стерлінгів – $3 млрд.

19 грудня з’явилося повідомлення, що Велика Британія та Україна планують на 10 років підписати безпекову угоду. Документ передбачає, що Велика Британія використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море.

Зброю, яку постачатимуть у межах пакту, спрямовуватимуть на забезпечення більшої оперативної сумісності Збройних сил України з силами НАТО. Окрім того, продовжиться програма підготовки українських військових. Це також передбачає відновлення санкцій, у разі повторного вторгнення росії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.