Уряд Великої Британії ухвалив пакет військової допомоги Україні вартістю 2,5 млрд фунтів стерлінгів – Sky News

Сьогодні прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак відвідає Київ, де оголосить про новий пакет військової допомоги, гарантій безпеки та гуманітарної підтримки вартістю 2,5 млрд фунтів стерлінгів – $3 млрд. Про це повідомило видання Sky News.

Також очікується підписання угоди про співпрацю між Великою Британією та Україною у сфері безпеки. Вона зобов’язує Лондон забезпечити обмін розвідувальною інформацією, кібербезпеку, медичну та військову підготовку, а також співпрацю в оборонній промисловості.

Військову допомогу у розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів нададуть протягом 2024-25 років. Ця сума на 200 млн фунтів стерлінгів більша, ніж у попередні два роки, оголосив прем’єр-міністр.

Фінансування охоплюватиме ракети великої дальності, протиповітряну оборону, артилерійські боєприпаси та морську безпеку.

Близько 200 млн фунтів стерлінгів також буде витрачено на закупівлю та виробництво тисяч військових безпілотників.

Це буде найбільша поставка дронів в Україну з будь-якої країни. Очікується, що більшість з них будуть виготовлені у Великій Британії.

Президент України заявив, що ЗСУ особливо потрібні системи протиповітряної оборони, щоб відбивати російські повітряні обстріли.

Також очікується, що під час візиту до Києва прем’єр-міністр Великої Британії зустрінеться з рятувальниками, які ліквідовують наслідки російських авіаударів. Сунак оголосить про виділення 18 млрд фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу, допомогу у зміцненні енергетичної інфраструктури України.

Нагадаємо, 19 грудня з’явилося повідомлення, що Велика Британія та Україна планують на 10 років підписати угоду про безпеку. Документ передбачатиме, що Велика Британія використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море.

Зброю, яку постачатимуть у межах пакту, спрямовуватимуть на забезпечення більшої оперативної сумісності Збройних сил України з силами НАТО. Окрім того, продовжиться програма підготовки українських військових. Це також передбачає відновлення санкцій, у разі повторного вторгнення росії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.