Бангладеш заплатить Росії за будівництво АЕС китайськими юанями

Бангладеш погодив платіж у $318 млн російській компанії “Росатом” за будівництво АЕС Руппур в китайських юанях.

Про це заявив представник уряду країни Уттам Кумар Кармакер. Чиновник заявив, що це дозволить вирішити давню проблему і відмовився надавати більше деталей з огляду на “дипломатичну чутливість теми”.

Відомо, що Бангладеш не міг здійснити черговий платіж росії за будівництво АЕС Руппур вже більше року. російській федерації заборонили доступ до міжнародної системи грошових переказів SWIFT у зв’язку з широкомасштабною агресією проти України. Відповідно, Бангладеш не міг розрахуватися в доларах.

Дакка вирішила розрахуватися в юанях після того, як раніше про такий намір заявила Бразилія. Очікується, що транзакцію буде здійснено через китайську систему CIPS. Також існують побоювання, що Бангладеш та росія зможуть відновити повноцінні торгівельні відносини, обходячи американські санкції.

При цьому російський “Росатом” ситуацію не коментує, а в Центральному банку Бангладеш зазначають, що юань використовується у золотовалютних резервах країни.

Угоду на будівництво АЕС Руппур Бангладеш та росія уклали ще в 2011 році. Будівництво розпочалося в 2017 році. Заплановане введення в експлуатацію – 2023 рік. Запланована потужність 2160 МВт. Вартість проєкту оцінюється в понад $12 млрд.

Нагадаємо, що США наприкінці березня 2023 року запровадили санкції проти М’янми.