У «Вагнері» активно вербують програмістів та інженерів для розробки дронів

Російське командування всерйоз занепокоєне технологічним відставанням своєї армії у сфері безпілотників. Відтак, останнім часом, росіяни всіляко намагаються вирішити цю проблему.

Зокрема, ватажок терористичної групи «Вагнер» Євгеній Пригожин отримав завдання активно розвивати створення нових видів БПЛА та програмного забезпечення для них. За даними британського видання Mirror, у ПВК “Вагнер” за допомогою Китаю зараз розробляють “роєві дрони” для завдання ударів по об’єктах на території України. Британські журналісти посилаються, у тому числі, на секретні документи американської розвідки.

Згідно цих даних, Москва вкрай стривожена кількістю бронетехніки, яку Україна отримує від західних партнерів. І росіяни вирішили протистояти цьому за допомогою сотень безпілотників, які будуть управлятися з єдиного центру спеціальною програмою. А тому, у рамках таємної угоди з Пекіна до Москви доставили 2500 комерційних квадрокоптерів DJI Mavic 2, які і повинні сформувати “рої” – велику кількість літальних апаратів, які синхронно атакують ціль під управлінням штучного інтелекту.

“Канал зв’язку між вагнерівцями та Комуністичною партією Китаю знаходиться у двох замаскованих агентурних мережах, одна в Росії та одна в Китаї”, – стверджують джерела видання. “Ця мережа відповідає за таємне постачання компонентів озброєння, яке використовується проти України, незалежно від того, наскільки китайці це офіційно заперечують” – пишуть журналісти Mirror.

Видання нагадує, що саме для цього нещодавно ПВК “Вагнер” відкрила у Санкт-Петербурзі офіс із досліджень та розробок у сфері IT, так званий «Вагнер-Центр». Там росіяни працюють над різними розробками у ІТ-сфері: від створення системи Інтернет-цензури за китайським зразком до технології управління дронами.

Для цього, ПВК «Вагнер» зараз активно наймає на роботу програмістів та інженерів по всій росії. Філії «Вагнер-Центру», за даними російського видання «Коммерсант» вже створено у Краснодарі, Воронежі, Нижньому Новгороді та Ростові-на-Дону. Безпілотні технології стали центром нової гонки озброєнь, а тому, росія кидає на неї всі доступні ресурси – підсумовує видання.