США запровадили санкції проти союзника Росії

Міністерство фінансів США застосували санкції проти М’янми у секторі постачань реактивного палива для літаків. Таким чином, Вашингтон долучився до санкцій, які раніше були запроваджені Лондоном та Брюселем.

Відомо, що економічні обмеження запроваджено проти двох громадян М’янми, а також пов’язаними з ними шести місцевих підприємств. Мова йде про м’янманського бізнесмена Тун Мін Латта та його дружину Він Мін Со. Подружжя відоме тісними контактами з очільником військової хунти М’янми старшим генералом Мін Аун Хлайном.

Підконтрольні Тун Мін Латту та Він Мін Со підприємства займаються імпортом військового обладнання та зброї для режиму Хлайна. Санкції вдарили по Asia Sun Group – частині бізнес-імперії подружжя.

Повідомляється, що Тун Мін Латт наприкінці вересня 2022 року арештовувався в Таїланді за звинуваченням у торгівлі наркотиками та відмивання грошей. Він досі перебуває під вартою, а в країні вибухнув політичний скандал. Місцеве слідство вийшло на зв’язки тайського сенатора Упакіта Пачарірангкуна із заарештованим м’янманським бізнесменом.

В березні українська розвідка повідомляла, що росія намагається придбати зброю у М’янми. У свою чергу військовий режим країни висловлював прагнення закуповувати бензин та мазут у росії.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден заявив про відсутність ознак постачання Китаєм озброєння росії.