Велика Британія, Італія та Японія спільно почали розробку надзвукових винищувачів (Відео)

Велика Британія, Італія та Японія підписали угоду про розробку нових надзвукових винищувачів по програмі Global Combat Air System (GCAP). Про це повідомило британське міноборони.

Літаки планують виготовляти у 2035 році. У них мають використати технології наступного покоління та зробити одними із найдосконаліших, сумісних, адаптованих винищувачів у світі. Очікується, що програма створить висококваліфіковані робочі місця у Великій Британії та в країнах-партнерах протягом наступного десятиліття.

Надзвуковий літак-невидимка обладнають потужним радаром, який буде надавати в 10 тис. разів більше даних, ніж поточні системи.

У Великій Британії розробкою займатимуться компанії BAE Systems, Rolls-Royce, Leonardo UK і MBDA UK, а також сотні менших. Італію представлятимуть Leonardo S.p.A, Японію – Mitsubishi Heavy Industries, IHI Corporation та Mitsubishi Electric.

Підписання Договору відбулося через рік після офіційного запуску програми GCAP. Спільний етап розробки має розпочатися у 2025 році. Об’єднана урядова штаб-квартир GCAP буде знаходитись у Великій Британії.

Штаб відповідатиме за надання життєво важливого військового потенціалу, зміцнення бойових авіаційних промислових можливостей кожної країни та досягнення співвідношення ціни та якості.

GCAP залучатиме інвестиції в дослідження та розробки цифрового дизайну та передових виробничих процесів, надаючи можливості для нашого наступного покоління висококваліфікованих інженерів і техніків.

Головним критерієм нового літака стане його багатофункціональність, яка буде закладена на стадії розробки. Він отримає можливість використовувати як протикорабельні ракети так, і перспективні японо-британські ракети середньої дальності JNAAM, які наразі розробляють.

Літак має замінити у складі Повітряних сил Великої Британії та Італії винищувачі Typhoon, у складі Повітряних сил самооборони Японії – F-2A/B.

Нагадаємо, у жовтні на авіабазі Скрідструп американський виробник Lockheed Martin офіційно передав Данії найсучасніші винищувачі F-35. Два літаки здійснили півторагодинний політ над країною. За новими F-35 спостерігали тисячі глядачів уздовж сільських доріг, на летовище зійшлося до 10 тис. людей.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.