Аудитори підтримали повернення прибутку у склад ціни на продукцію оборонних підприємств

Державна аудиторська служба підтримала повернення прибутку у склад ціни на продукцію оборонних підприємств. Відповідні пропозиції надіслали до міноборони.

Раніше, через недосконалість нормативної бази, аудитори ледь не зупинили роботу українського військово-промислового комплексу, зокрема, виробника ракет “Нептун”.

ДАС керувалася постановою кабміну №335, в якій нічого не сказано про те, що компанії можуть отримувати прибуток з держзакупівель. Тому всі прибутки ВПК аудитори вважали нецільовим використанням державних коштів.

Кабмін постановою №736 повернув поняття “прибуток” до правил оборонних закупівель ще за кілька місяців до сьогоднішньої заяви ДАС. Але проблема в тому, що закони і постанови в Україні не можуть мати зворотної сили.

Тобто постанова №736 не скасовує формальний привід для ДАС вважати оборонні підприємства шахраями за дії, вчинені в період дії постанови №335.

Нагадаємо, на днях стало відомо, що постанову, через яку аудитори блокували роботу оборонних підприємств, ініціював “Укроборонпром”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.