140819-N-ZZ999-113 WASHINGTON (Aug. 19, 2014) An armed Chinese fighter jet flies near a U.S. Navy P-8 Poseidon patrol aircraft over the South China Sea about 135 miles east of Hainan Island in international airspace. (U.S. Navy Photo/Released)

Китайський винищувач здійснив небезпечний маневр біля бомбардувальника ВПС США (Відео)

Китайський винищувач J-11 критично близько підлетів до бомбардувальника B-52H ВПС США у схваленому міжнародному повітряному просторі. Індійсько-тихоокеанське командуванням США назвало такий маневр дуже не професійним.

Бомбардувальник на законних підставах летів над Південно-Китайським морем. Китайський пілот вирішив провести перехоплення. При цьому проявив небезпечну та непрофесійну поведінку, продемонструвавши низьку майстерність польоту.

Винищувач наблизився до B-52 на неконтрольованій надмірній швидкості. В результаті маневру, J-11 пролетів за три метри від бомбардувальника. Цим він поставив обидва літаки під загрозу зіткнення. 

Американські військові опублікували відео наближення китайського літака у мережі.

Небезпечне перехоплення, яке намагався виконати китайський пілот, відбулося в умовах обмеженої видимості та явно порушувало міжнародні правила та норми авіаційної безпеки. Міжнародні стандарти вимагають, щоб військові літаки підходили один до одного з професіоналізмом і належною увагою до безпеки всіх учасників.

Нагадаємо, на днях Китай направив шість військових кораблів на Близький Схід через ризик посилення конфлікту Ізраїлю і ХАМАС. Очільник МЗС КНР Ван Ї запевняє, що Китай близько співпрацює з усіма сторонами конфлікту, щоб прискорити закінчення війни. Проте він зазначив, що з Палестиною вже понад півстоліття поводяться “несправедливо”.

Пізніше лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” з якою США повинні впоратися. “Слід реагувати на обставини, які фактично становлять загрозу для Сполучених Штатів. Склалася надзвичайна ситуація і ми маємо активізуватися. Зараз маємо справу з віссю зла – Китай, Росія, Іран”, – сказав Макконнелл. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.