Аудитори заблокували роботу виробника ракет “Нептун”

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) розпочала перевірку державного підприємства КБ “Луч”. Саме це конструкторське бюро розробило і випускає крилаті ракети “Нептун”, ракетні комплекси “Вільха”, протитанкові ракетні комплекси “Стугна”.

Перевірка проходить вже втретє за півтора роки і перешкоджає роботі підприємства. Про це йдеться у відкритому листі до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що оприлюднило КБ “Луч”.

Верховна Рада скасувала попередні висновки ДАСУ, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони було розцінено як “збитки держави”. Однак Держаудитслужба все ще має претензії до КБ “Луч” щодо включення, передбаченого законодавством, прибутку до складу цiни озброєння. Багатомільйонні претензії з боку ДАСУ загрожують повною зупинкою виробництва.

Конструкторське бюро закликає прем’єр-міністра подати до Верховної Ради законопроект, який би передбачав мораторій на перевірки під час дії воєнного стану, зокрема Держаудитслужбою, підприємств, які виробляють озброєння та військову техніку.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що українські танкісти знищують ворожу техніку 125-мм протитанковими керованими ракетами “Комбат”, які розробило київське КБ “Луч”. Ракети призначені для ураження танків, вертольотів, ДОТів та інших важливих цілей на дистанції до 5 км. Використовуються з гладкоствольними гарматами. Заряджання ПТКР “Комбат” зняли всередині танка Т-64БМ2, який належить 92-й окремій штурмовій бригаді. Відео оприлюднили в мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.