Прем'єр-міністр Польщі звільнив військового командувача, попереджаючи про ескалацію війни в Україні - Європейський консерватор

Звільнення військового командира Єврокорпусу у Польщі: причини та наслідки

Джерела Європейського консервативного уряду повідомили про несподіване звільнення високопосадового командира, який очолював європейську швидку реакційну силу ЄС – Єврокорпус, через звинувачення у розкритті таємної інформації. Лейтенант-генерал Ярослав Громадзинський був викликаний до Варшави після того, як служба контррозвідки відкрила розслідування щодо його “особистої безпеки”.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що звільнення сталося “у зв’язку з отриманням нової інформації про офіцера”.

Це звільнення співпало з тим, що польський прем’єр-міністр Дональд Туск повідомив в інтерв’ю на цьому тижні, що “війна більше не є поняттям минулого”, попереджаючи про ризик загострення російсько-української війни у найближчі місяці.

Також Туск зробив акцент на тому, що ісламський терористичний напад в Москві на минулому тижні та повідомлення про гіперзвукові ракети, які, як повідомляється, пройшли через систему оборони Києва, є поворотними точками у війні, в якій, за більшістю військових експертів, Росія має зростаючу перевагу.

У своєму першому великому зовнішньому інтерв’ю з приходом на посаду прем’єр-міністра, Туск закликав створити “паралельні структури” всередині НАТО серед європейських країн до листопадових президентських виборів у США. Незалежно від того, хто буде в Білому домі, Європі потрібно стати більш самодостатньою з військової точки зору, за його словами. Польща вважається важливою проамериканською геополітичною опорою проти Росії.

Видалення Громадзинського з посади керівника європейської швидкої реакційної сили не було пов’язано публічно з політичною боротьбою, яка зараз охоплює польську політику, і останнім часом залучає Польський центральний банк. Кілька скандалів під час жовтневої виборчої кампанії, пов’язаних з польською армією, можуть додати до поточних спекуляцій, особливо в той час, коли Туск та його новообраний ліберальний коаліційний уряд прагнуть збільшити свій контроль над військовим та розвідувальним апаратом.

Польща планує збільшити свої витрати на оборону з 3% ВВП у 2023 році до 4% у цьому році, збільшуючи своє значення в рамках НАТО.