Наслідки відступу США від України: конфлікт у Конгресі і позиція Трампа

Що станеться, якщо Сполучені Штати покинуть Україну? Конгресові республіканці здається, ніби вони вперті у цьому. У кінці минулого тижня Палата представників прийняла біпартийний бюджетний законопроект, що уникнув призупинення роботи уряду. Те, що законопроект був біпартийний, зайшло занадто далеко для деяких членів ГОП, і відразу ж після цього вони вимагали відставки спікера палати Майка Джонсона, який так само щоб одержав голоси від демократів, щоб проголосувати за законопроект.

Радикальні члени партії «MAGA» вже викликали відставку колишнього спікера палати Кевіна Маккарті в жовтні зі схожих причин. Робота Джонсона, напевно, зараз не під загрозою. Але загроза відставки може змусити його подумати двічі, перш ніж намагатися проголосувати за додаткову допомогу для України, для чого йому також знадобляться голоси від демократів, щоб подолати запекле опозицію цих самих радикальних членів партії «MAGA» республіканців.

Їх вороже ставлення до надання фінансової допомоги на оборону України відображає настрої, висловлені колишнім президентом Дональдом Трампом, який є претендентом від республіканців на цьогорічні президентські вибори і лідером радикальних республіканців «MAGA». На кампанійному мітингу в Огайо два тижні тому Трамп заявив, що замість надання допомоги Україні США повинні надавати Києву позику. «Вони борються проти великих шансів», пояснив він. «Але якщо вони переможуть, вони повернуть нам гроші».