Індія та Україна погодилися відновити торговельну та економічну співпрацю до рівня, який був до війни з Росією

Індія та Україна погодилися відновити торговельну та економічну співпрацю до рівня, який був до війни з Росією

Міністр зовнішніх справ С.Джайшанкар та його український колега Дмитро Кулеба обговорили “значний порядок денний” – від зусиль щодо миру до відновлення двосторонньої торговельної та економічної співпраці на рівні до початку війни між Росією та Україною. Індійський міністр зазначив, що це дає Індії можливість ознайомитися з поглядами України на ситуацію в її регіоні.

“Ваш візит дає нам можливість, очевидно, зрозуміти ситуацію в вашому регіоні, і я з нетерпінням чекаю почути ваші погляди на це”, – сказав Джайшанкар у своїй відкритій заяві на білатеральній зустрічі з Кулебою в Нью-Делі.

Формула миру
Кулеба, який перебуває в дводенному візиті в Індії та співголовує засіданню міжурядової комісії Україна-Індія, заявив у соціальній мережі, що міністри домовилися відновити співпрацю між країнами на рівні, що існував до початку повномасштабної війни, розпочатої Росією. Він також зазначив, що країни визначать нові перспективні проекти, щоб підняти відносини на новий рівень.

“Ми приділили особливу увагу Формулі миру та наступним крокам на шляху її виконання”, – написав Кулеба в Twitter.

Після засідання міжурядової комісії Джайшанкар зазначив, що найважливішою метою є повернення торгівлі до попередніх рівнів. “Поділ на торгівлю, співпрацю в галузі охорони здоров’я, науки та технологій та сільського господарства, які були поділені сьогодні, були корисними. Ми домовилися підготуватися до 7-го засідання міжурядової комісії пізніше цього року”, – сказав Джайшанкар у своєму твіттері.

Джайшанкар наголосив, що в останні місяці Індія та Україна провели зустрічі на різних рівнях. “Я радий бачити, що деякі з наших білатеральних механізмів також зустрілися. Я думаю, це створило певну енергію в наших двосторонніх відносинах”, – сказав він.