Сили оборони знищили унікальну російську САУ 2С7М “Малка” (Фото)

Українські захисники знищили САУ 2С7М “Малка”. Про ліквідацію “найпотужнішої у світі гармати” повідомили Сили оборони півдня України на своєму Telegram-каналі.

Основна небезпека “Малки” в тому, що її гармата може стріляти 203 мм ядерним снарядом 3БВ2 потужністю 2 кт, (еквівалент 2000 тонн тротилу). Сама 203-мм гаубиця є одним із найпотужніших наземних артилерійських озброєнь серійного виробництва Вона може вражати цілі на відстані до 47 км.

Про прийняття на озброєння однієї з найпотужніших гармат у світі, САУ 2С7М “Малка”, росіяни заявили у 2020 році. Щоправда, модернізація бойової машини дуже умовною. Насправді розробку почали ще у 70-х роках минулого століття. По суті “Малка” – це вдосконалена 203-мм САУ 2С7 “Піон”, виробництво якої почалося ще в 1975 році.

Головні відмінності САУ 2С7М – це новий дизельний двигун із можливістю використання різних видів палива. Гаубицю оснастили більш сучасною системою управління вогнем та інших систем. Це дозволило скоротити розрахунок гармати з 7 до 6 осіб. Темп стрільби збільшився до 2,5 пострілів за хвилину.

Але через габарити САУ 2С7М “Малка” має низку недоліків. Гармата кріпиться до корпусу, тобто екіпаж лишається без захисту під час стрільби. Окрім того, вона здатна перевозити в корпусі лише 8 снарядів.

Нагадаємо, окупаційні війська російської федерації втратили ще один ЗРК “Тор-М2”. Машину вистежили на Південному напрямку та уразили з реактивної системи залпового вогню.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.