У США заарештували бізнесмена, який постачав мікросхеми до РФ

У США виявили та заарештували бізнесмена, який постачав до Росії американські мікросхеми та іншу техніку в обхід санкцій. Про це повідомляє Мін’юст США.

Американо-ізраїльський бізнесмен Ілля Кан постачав товари подвійного призначення науково-виробничому центру “Електронні обчислювально-інформаційні системи” (НВЦ “Елвіс”). Організація є одним з провідних центрів проєктування мікросхем в росії. Зловмисник не припинив постачати до рф високі технології й тоді, коли США ввели санкції проти НВЦ “Елвіс”, який, за їхніми даними, співпрацює з ФСБ.

“Кан незаконно відправляв спеціалізовані технології зі Сполучених Штатів російському виробнику напівпровідників, пов’язаному з безліччю інших російських організацій, що потрапили під санкції”, – йдеться в повідомленні відомства.

Розслідування міністерств юстиції й торгівлі показало, що, через дві свої компанії, Senesys Incorporated і Sensor Design Association, що займаються “розробкою програмного забезпечення у сфері безпеки”, Кан відправив до росії тисячі мікроконтролерів, мережевих плат і радіочастотний передавач.

Правоохоронні органи в США заарештували бізнесмена. Наразі йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Нагадаємо, в Італії засудили офіцера, який хотів передати росіянам секретні документи НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.