ЗСУ знищили російський корабель “Новочеркаськ” в Криму (Відео)

Повітряні сили ЗСУ знищили великий десантний корабель “Новочеркаськ” у Феодосії в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомив командуючий Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

“А флоту на росії стає все менше! Цього разу услід за флагманом ЧФ рф – крейсером “Москва”, прямує великий десантний корабель “Новочеркаськ”. Дякую пілотам Повітряних сил та усім причетним за філігранну роботу! Одягайте штани і “по-домашнєму уєзжайтє” з нашого Криму, поки ще не пізно!” – написав у телеграм-каналі Олещук.

Перші вибухи пролунали о 2.49-2.50. На кораблі почалася пожежа. За півгодини пролунав великий вибух, від якого в найближчих до порту будинках вилетіли вікна.

“Подейкують “Шахеди” перевозив”, – додали у публікації на каналі Повітряних сил ЗСУ.

Відео з місця події опублікували мешканці Криму.

Понад 350 людей евакуювали з найближчих до порту будинків у Феодосії. Вони були розміщені у двох пунктах, організованих у місцевих школах, повідомляють окупанти.

Після підриву корабля “Новочеркаськ” пожежу спостерігалися не тільки в порту Феодосії, а й поряд із ним, повідомляє моніторингова група “Крымский ветер” з посиланням на дані супутників. Зафіксовані ще два осередки в порту і три за його межами.

Великий десантний корабель  “Новочеркаськ” проекту  775 класу Ropucha призначений для висадки морського десанту на необладнане узбережжя та перекидання морем військ та вантажів. Здатний транспортувати різні види бронетехніки, включаючи танки. Спочатку мав бортовий номер 108, а з 1 травня 1989 йому був присвоєний бортовий номер 142.

Під час попередньої атаки ЗСУ на “Новочеркаськ” загинуло три окупанти

Збудований він у Польщі, на верфі у Гданську: вперше на воду цей ВДК спустили 17 квітня 1987 року. З листопада того ж року корабель включили до Чорноморського флоту ВМФ СРСР. Дислокувався на озері Донузлав.

Входив до складу 197-ї бригади десантних кораблів Чорноморського флоту рф та був задіяний у агресивній війні росії проти України.

У березні минулого року “Новочеркаськ” потрапив під удар Збройних сил України по порту на той момент вже окупованого Бердянська Запорізької області. Достеменно відомо про загибель трьох членів екіпажу цього ВДК.

Новочеркаськ – місто, де займалися організацією вторгнення в Україну

Нинішню назву уражений у Феодосії корабель отримав у 2002 році за ініціативи адміністрації міста Новочеркаськ, що в Ростовській області рф. Воно взяло “шефство” над судном.

Документи, зібрані волонтерським центром “Інформнапалм”, свідчать про те, що це місто відігравало особливу роль у організації вторгнення в Україну.

Не пізніше квітня 2014 року в Новочеркаську командуванням збройних сил росії було створено так зване “12-те командування резерву Південного військового округу” (КРЕЗ-12, військова частина 8942 , після 2015 року – 64722).

Ця засекречена структура розташовувалась (і розташовується) за адресою вулиця Отаманська. 36, на території розформованого Новочеркаського училища зв’язку. Основним завданням КРЕЗ-12 є комплектація воєнізованих формувань “ЛНР” та “ДНР”.

Військовослужбовці російської армії переводилися до Новочеркаська, ставали “добровольцями”, після чого нелегально переміщувалися в Україну. Влаштовувалися на службу як технічні фахівці, розрахунки бойових машин і систем, командирами частин і підрозділів, інструкторами.

По суті, це був російський штаб угруповання вторгнення в Україну. Там же, на околицях міста розташовувалися військові бази з яких здійснювалося матеріально-технічне забезпечення незаконних військових формувань.

Нагадаємо, на початку грудня в окупованому Криму жителі Керчі та Феодосії прокинулися від гучних звуків. Вони повідомили, що нарахували близько 30 вибухів, зокрема, в районі Аршинцево і селища Войкове.

На днях Служба безпеки України продемонструвала морський безпілотник “Козак Мамай”. Використовує його для атак по російських цілях у Чорному морі. У серпні ним уразили великий десантний корабель “Оленегорский горняк” і військовий танкер SIG у Новоросійську в Краснодарському краї рф.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.