СБУ вперше показала морський безпілотник, яким уразили кораблі окупантів в Новоросійську (Відео)

Служба безпеки України продемонструвала морський безпілотник “Козак Мамай”. Використовує його для атак по російських цілях у Чорному морі. У серпні ним уразили великий десантний корабель “Оленегорский горняк” і військовий танкер SIG у Новоросійську в Краснодарському краї рф.

“Козак Мамай” зроблений фахівцями СБУ із куленепробивного матеріалу. Він є найшвидшим об’єктом у Чорному морі і може розганятися до 110 км/год.

Морський безпілотник має 6 метрів завдовжки. Дрон обладнаний супутниковою антеною та камерою спостереження. 

“Козак Мамай” вчора вперше показали в ефірі національного телемарафону.

Голова СБУ Василь Малюк каже, що виробництво цих безпілотників для моря розміщено на території України на одному з підземних заводів.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України повідомляла про застосовування проти російських військових об’єктів морські дрони Sea Baby. Ним атакували по ракетному кораблю “Самум” недалеко від входу до Севастопольської бухти. Для атаки на ворожий корабель застосували нову експериментальну модель дрона, який складно побачити за високими хвилями. У місці, де могло відбутися зіткнення, висота хвиль сягала 1,5-2 метри.

Раніше на міжнародній оборонній виставці International Defence Industry Fair у Туреччині спеціалісти держпідприємства “СпецТехноЕкспорт” презентували новий український морський безпілотник “MAGURA V5”.

Безпілотник має корпус, який забезпечує маневреність та непомітність. Довжина його становить 5,5 м, ширина – 1,5 м. При цьому, висота над ватерлінією становить лише 50 сантиметрів. Дрон може розвивати швидкість понад 75 км/год, долати відстань у 800 кілометрів з навантаженням до 320 кілограм.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.