ЗСУ знищили рідкісну російську зброю – РСЗО «Смерч» (Фото)

Військові Збройних Сил України знищили у Луганській області російську реактивну систему залпового вогню 9А52-2 «Смерч».

РСЗО «Смерч» – доволі рідкісна зброя. Всього за даними Military Balance збройні сили росії мають лише 20 таких установок. Ця система рідко з’являється на фронтах російсько-української війни. Хоча, саме з неї рашисти обстрілювали Миколаїв, Кривий Ріг та Чернігів. Вона розроблена у 80-х роках у радянському союзі. Система побудована на шасі вантажного автомобіля МАЗ-543М. Має 12 стволів для запуску ракет калібру 300 мм.

Зазвичай, рашисти використовують на “Смерчах” реактивні снаряди 9М55К, які здатні долати відстань у 70 кілометрів. І мають касетну бойову частину. Окрема модифікація реактивних снарядів для цієї установки – 9М542 мають модуль керування. Дальність їхнього запуску становить до 120 кілометрів. Російські експерти і так звані «воєнкори» називають РСЗО «Смерч» аналогом HIMARS. Хоча, і за точністю, і за силою ураження «Смерч» дуже й дуже далекий від американської установки.

Варто зазначити, що після повномасштабного вторгнення, це лише другий підтверджений (!) випадок знищення російських “Смерчів” ЗСУ.