Син російського чиновника, який втік з-під арешту в Італії, знайшовся у Москві

Російський бізнесмен Артем Усс, який втік з-під домашнього арешту в Італії, сьогодні з’явився в Москві, де поспілкувався зі представниками Слідчого комітету росії. Про це заявив його адвокат Алєксєй Тіхоміров.

Нагадаємо, Артем Усс – сина губернатора Краснодарського краю росії Олександра Усса. 41-річний Артем Усс, мешкав в Італії і був звинувачений в США у відмиванні коштів, банківському шахрайстві та порушенні американського санкційного законодавства.

Так, американські прокурори звинувачують Усса-молодшого в тому, що той через мережу підставних фірм, попри офіційну заборону, продавав венесуельську нафту до росії та Китаю. На отримані кошти Усс купував компоненти електроніки, які використовуються у ВПК та завозив їх до росії. Таким чином, син російського губернатора порушував американські санкції накладені на оборонний комплекс росії. У США йому загрожує до 30 років позбавлення волі.

Після того, як американський суд видав міжнародний ордер на арешт Усса-молодшого і звернувся до Італії з офіційним запитом про його екстрадицію, той втік з-під домашнього арешту в Мілані, зрізавши електронний браслет.

Італійські медіа одразу висунули версію, що втекти Уссу-молодшому допомогли російські спецслужби. Вони ж допомогли Уссу й організувати цілу підпільну мережу, що займалася поставками до росії в обхід санкцій високотехнологічних товарів військового призначення.

Як виявилося, здогадки, що Артема Усса врятували від видачі до США російські спецслужби були таки обґрунтованими. Принаймні, сьогоднішня поява Усса-молодшого в Москві вказує саме на це.