ЗСУ з HIMARS знищили рідкісну російську САУ “Малка” (Відео)

Під час контрбатарейної боротьби українські артилеристи за допомогою ракет GMLRS знищили самохідну артустановку 2С7М “Малка” калібру 203-мм.

Відео роботи артилерії по окупантах зафіксував український дрон.

Повітряний підрив боєприпасу над установкою та характерне ураження уламками великої площі свідчить про застосування коригованих ракет GMLRS M30A1 ракетного комплексу HIMARS.

Допис на відео вказує, що знищена ціль – САУ “Піон”, проте OSINT-аналітики впевнені, що це 2С7М “Малка”. По суті це все той же “Піон”, але модернізований.

САУ 2С7М “Малка” доволі рідкісний трофей для українських артилеристів. Згідно з даними порталу Oryx з минулого року росія втратила тільки 6 таких артустановок.

Ці САУ почали надходити на озброєння армії РФ лише у 2021 році. Артилерійська частина бойової машини майже не зазнала серйозних доопрацювань, натомість було модернізоване шасі, механізм заряджання й управління вогнем.

Головні вдосконалення “Малки” – заміна коробки передач та агрегатів енергозабезпечення; оновлення засобів зв’язку, приладів спостереження та системи наведення.

Крім того, застосування ряду нових систем дозволило скоротити розрахунок гармати до шести осіб.

Нагадаємо, що на Бахмутському напрямку український HIMARS знищив рідкісний російський самохідний міномет 2С4 “Тюльпан”.