Монах з Почаєва отримав 5 років в’язниці за підтримку окупантів (Фото)

Кременецький районний суд на Тернопільщині засудив послушника Почаївської лаври до 5 років позбавлення волі. Матеріалами його справи доведено, що монах виправдовував збройну агресію рф проти України та вів колабораційну діяльність.

Тернопільська обласна прокуратура опублікувала фото із залу суду та затримання послушника. Як пишуть місцеві медіа, це – 48-річний Олександр Смірнов. Працівники СБУ затримали його на території Почаївської лаври наприкінці квітня цього року. Чоловік мав непогашену судимість за групове вбивство й проживав на території монастиря з 2017 року.

З початком повномасштабного вторгнення Смірнов почав активно поширювати матеріали російської пропаганди через власні профілі у заборонених соцмережах «Одноклассники» та «Вконтактє». Він вихваляв вище військово-політичне керівництво держави-агресора і дискредитував українських військових.

Працівники СБУ виявили у келії послушника мобільні телефони, які він використовував для поширення проросійських закликів у соцмережах та підтримки терористів групи “Вагнера”.

Нагадаємо, масові обшуки у храмах та монастирях Московського патріархату відбулися у листопаді-грудні 2022 року. Держава запровадила санкції проти низки високопоставлених ієрархів УПЦ та її спонсора Вадима Новинського.

1 квітня 2023 року Шевченківський райсуд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт намісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя. Правити у святині отримали право представники Православної церкви України. Вони вперше за 300 років провели Великодню службу українською мовою в Успенському соборі Лаври.