ЗСУ використовують вертоліт Black Hawk для тренування операторів Stinger (Відео)

Українські військові використовують американський вертоліт UH-60A Black Hawk під час тренувальних стрільб з переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger.

Це найкращий у світі вертоліт такого класу. Тому, ймовірно, на ньому відпрацьовують ураження найскладніших цілей. У майбутньому військовий зможе професійно збивати російські вертольоти та літаки. Під час тренувань, удари по повітряних цілях поступово вчаться наносити на більших відстанях та швидкостях.

На опублікованому українськими військовими відео оператор проходить підготовку з навчальним Stinger, без боєголовки, але з головкою стеження. Це дає змогу відпрацьовувати прицілювання за допомогою інфрачервоної сигнатури.

До навчань залучили єдиний в Україні UH-60A Black Hawk, який знаходиться у розпорядженні Головного управління розвідки України. Вперше його показали у лютому, після покупки у приватної компанії.

Black Hawk використовують переважно для перевезення військовослужбовців. Версія UH-60A може летіти зі швидкістю 278 км/год на відстань 2 тис. км і перевозити до 20 людей. Універсальність дозволяє використовувати цей вертоліт і для бойових завдань. На Black Hawk з двох сторін корпусу встановлюють ракети Hellfire та Stinger або кулемети.

Нагадаємо, нещодавно збройні сили Австралії отримали три нові вертольоти UH-60M Black Hawk. Це перші із 40 машин, які будуть поставлені за умовами контракту з американським виробником.

До Сіднея вертольоти доставили на борту C-17A Globemaster Військово-повітряних сил США. У Австралії нові машини пройдуть короткий період випробувань, після яких надійдуть у розпорядження повітряних сил. Ці багатоцільові гелікоптери, розроблені компанією Sikorsky, замінять поточний парк вертольотів Австралії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.