ЗСУ вперше показали “розумні” авіабомби JDAM-ER на українському МіГ-29 (Фото)

Попри те, що Україна вже пів року використовує високоточні плануючі бомби JDAM-ER, лише зараз з’явились фото, що підтверджують наявність у ЗСУ “розумних” авіабомб.

Фото новітніх авіабомб, з нагоди Дня незалежності США, який святкується 4 липня, виклали Повітряні сили ЗСУ.

На фото до допису зображена протирадіолокаційна ракета AGM-88 HARM, пускові ЗРК Patiot та NASAMS, а також дві бомби JDAM-ER.

Проте, що це саме JDAM-ER свідчить модуль з крилами, який потрапив на фото. Також по фото можливо ідентифікувати й носій JDAM-ER — МіГ-29, про що говорить шасі та відкрита ніша для нього.

З огляду на зовнішній вигляд мова йде про бомби Mark 82 вагою 500-фунтів, тобто 230 кг, що є фактично західним аналогом російського ФАБ-250.

JDAM – це обладнання на основі технології GPS, які перетворюють звичайні авіабомби на керовані боєприпаси.

Натомість бомби JDAM-ER є покращеною версією базових JDAM. Їхня дальність польоту становить 72 км, але в залежності від висоти та швидкості польоту літака, дальність може зростати навіть до 80 км.

Авіабомба JDAM-ER забезпечує не лише точне ураження цілі, а дозволяє здійснити скидання цієї бомби поза межами дії російських ЗРК.

Нагадаємо, що на Донеччині Збройні сили України за допомогою керованих авіабомб JDAM-ER ліквідували командно-спостережний пункт 288 окремого стрілецького батальйону окупантів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.