Генсек НАТО Столтенберг залишається на посаді ще на рік

Члени НАТО вирішили продовжити перебування генерального секретаря Єнса Столтенберга на посаді до жовтня наступного року. Про це нинішній очільник Альянсу повідомив у своєму Twitter.

Нагадаємо, 64-річний Єнс Столтенберг до призгачення на посаду Генсека НАТО був прем’єр-міністром Норвегії. Він очолив Альясн у 2014-му році. З тих пір його переобирали на цій посаді уже тричі.

У травні провідне американське видання Politico повідомило, що прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен може змінити Єнса Столтенберга на посаді генерального секретаря НАТО.

Потенційними кандидатами також називали прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса та міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса.

Втім, керівництво країн-членів Альянсу вирішило ще на рік подовжити перебування Столтенберга на чолі організації.

Раніше Столтенберг заявляв, що Україна по праву претендує на членство у НАТО. При цьому, точні терміни вступу України до Альянсу він відмовився назвати.

У червні Генсек НАТО уточнив, що поки не закінчиться війна, дату входження України до Північноатлантичного Альянсу назвати не можливо.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.