ЗСУ поставили на чергування нові зенітні ракетні комплекси NASAMS

Президент Володимир Зеленський заявив, що Збройні сили України поставили на чергування нові зенітні ракетні комплекси NASAMS.

З їх допомогою посилять українську протиповітряну оборону під час ймовірних атак окупантів по енергетичній інфраструктурі протягом зими. Системи передали українським військовим партнери.

“Відбулося надходження боєприпасів, техніки та обладнання”, – додав Зеленський.

NASAMS – зенітний ракетний комплекс середньої дальності, який розробили норвезька компанії Norwegian Kongsberg та американська Raytheon. Може уражати цілі на відстані до 30 км.

Про надання таких комплексів Україні союзники почали говорити у червня минулого року, коли військові ЗСУ почали проходити навчання. У липні міністр оборони Олексій Рєзніков сказав, що Україна отримає від США три ракетні комплекси NASAMS. Згодом говорили про збільшення їхньої кількості, але точне число не називали. Про надходження перших установок стало відомо у листопаді.

Крім США, про надання NASAMS говорили представники Норвегії та Литви.

Відомо, що разом із цими ЗРК протиповітряну оборону Україні забезпечують інші системи – німецька IRIS-T, американська MIM-104 Patriot, європейська SAMP/T. Про надходження кількох систем кожного виду повідомляли офіційно. Щодо точної кількості цих ЗРК інформація у відкритих джерелах відсутня.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.