Система ППО SAMP/T розгорнута в Україні – Макрон

В Україні вже працює зенітно-ракетний комплекс SAMP/T, який може знищувати балістичні ракети на відстані до 35 км.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, повідомляє видання Rai News. За його словами, французько-італійська система SAMP-T стоїть на захисті ключових об’єктів в Україні.

Він також розповів про наміри Франції спільно з Естонією, Угорщиною, Бельгією та Кіпром закупити зенітні ракети малої дальності Mistral.

SAMP/T – це зенітний ракетний комплекс далекої дії, який розробив європейський консорціум Eurosam (MBDA Italy, MBDA France, Thales). Україна – четверта країна після Італії, Франції та Сінгапуру – на озброєнні якої буде SAMP/T.

Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 кілометрів на висоті до 25 кілометрів. Комплекс також здатний боротися з балістичними ракетами на відстані до 25 кілометрів.

SAMP/T використовує мережу радарів і датчиків, включаючи 3D-радар з фазованою решіткою, що і дає змогу бути ефективною проти різноманітних повітряних загроз, як-от літаки, тактичні балістичні ракети, крилаті ракети або протирадіолокаційні ракети.

ЗРК побудований на основі твердопаливної зенітної ракети Aster 30. Швидкість польоту ракети – 4,5М (1400 м\с). Вага бойової частини – 20 кг, стартова маса – 450 кг.

Нагадаємо, що після отримання новітніх систем протиповітряної оборони ефективність української ППО сягнула 90%.