Норвегія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси NASAMS

В рамках нового пакету військової допомоги Норвегія передасть Україні ще два зенітно-ракетні комплекси NASAMS.

Про це повідомило норвезьке Міноборони у Twitter.

Зазначається, що новий пакет допомоги міститиме містить два додаткові центри управління вогнем, дві пускові установки та запасні частини. Очільник Міністерства оборони Норвегії пояснив, що це додасть витривалості та гнучкості роботи вже наданих систем ППО України.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) — це зенітний ракетний комплекс середньої дальності, який з 1994 року виробляється Норвегією (компанія Norwegian Kongsberg) та США (компанія Raytheon).

Завдяки тому, що протягом 12 секунд можна випустити всі 54 ракети однієї батареї NASAMS по різних цілях, її використовують для захисту різних об’єктів: авіабаз, морських портів, населених пунктів, військових сил.

Комплекс NASAMS ефективний проти атак ворожих: БПЛА, вертольотів, крилатих ракет, літаків.

З отриманням ЗРК NASAMS Україна зможе значно підвищити можливості протиповітряної оборони не лише у кількісному, але й у якісному складі.

Наразі на озброєнні повітряних сил України є дві батареї ЗРК NASAMS. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою.

Нагадаємо, що Норвегія також планує передати Україні тисячу комплектів мікродронів Black Hornet.

Передача надмалих розвідувальних безпілотників може значно посилити можливості ЗСУ під час звільнення окупованих населених пунктів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.