ЗСУ показали захоплену російську БМП-2М з баштою “Бережок” (Відео, Фото)

Збройні сили України захопили рідкісну російську бойову машину піхоти БМП-2М баштою “Бережок”. 

На відео, яке опублікували українські військові видно модернізовану БМП, яка оснащена бойовим модулем Б05Я01 “Бережок”. Бійці ЗСУ вже навіть встигли її перефарбувати, тож на бортах машини помітні традиційні білі хрести та українські тризуби. 

Таке маркування військові застосовують аби швидко ідентифікувати власну техніку на полі бою.

БМП-2М це фактично класична БМП-2, але з покращеним комплексом озброєння. 

Замість основного прицілу навідника башта оснащена комбінованим прицілом із незалежною системою стабілізації лінії візування у двох площинах.

У прицільному комплексі об’єднані візирний оптичний, тепловізійний та лазерний далекомірний канали, а також канал наведення керованої протитанкової ракети.

Основним озброєнням є 30-мм гармата, яка призначена для боротьби з технікою і піхотою противника.

У кормовій частині башти встановлений 30-мм автоматичний гранатомет АГ-30М із незалежним приводом вертикального наведення і загальним боєкомплектом в 300 пострілів.

На здвоєних пускових установках башти БМП розташовані протитанкові керовані ракети “Корнет”. Їх можна наводити під час руху й за лазерним променем. Проміжок запуску цих ракет – до двох секунд.

Натомість звичайні радянські БМП-2 оснащуються протитанковими ракетами “Фагот” або “Конкурс”. Ці комплекси можуть вести одиночну стрільбу з місця, а екіпажу потрібно вручну діставати контейнери з ракетами для установки перед пуском.

Нагадаємо, що українські прикордонники вперше захопили російський захопили новітній російський безпілотник “Елерон Т-16”. Досі не було інформації про використання цих дронів на полі бою. 

Тут варто загадати, що Велика Британія досліджує військову техніку росіян, яку бійці Збройних сил України захопили в ході бойових дій. А оскільки Британія є членом НАТО, то всі країни-члени Альянсу матимуть змогу дізнатися про слабкі місця російської військової техніки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.