На підмосковному заводі, який вибухнув, розробляли новітній бомбардувальник

Завод у Сергієвому Посаді під Москвою брав участь у розробці “стелс”-бомбардувальника нового покоління “Посланник”. Про це стало відомо з документів, які є відкритому доступі.

Зокрема, згідно інформації щодо держзакупівель, з 2019 року Загорський оптико-механічний завод брав участь у розробці стратегічного бомбардувальника-ракетоносія нового покоління і мав виконати дослідно-конструкторську роботу під шифром “Посланник-1ОЕП/Л”.

У документах було зазначено термін виконання контракту – 2027 рік. Вартість цих робіт – 69 млн рублів (близько $711 тис.).


Відомо, що “Посланник” – дальній бомбардувальник-ракетоносій, що розробляє з 2009 року конструкторське бюро “Туполєв” для міноборони рф. Проект був більше відомий як “ПАК ДА” (перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації) або ще фігурував під назвою “Изделие 80”.

У своїх джерелах рашисти заявляли, що ПАК ДА матиме наступні характеристики:
– злітна маса – 145 тонн;
– бойове навантаження – заявлявся діапазон від 30 до 45 тонн;
– швидкість польоту – дозвукова;
– дальність – до 15 тисяч кілометрів;
– екіпаж – 4 особи.

Російська пропаганда повідомляла, що в конструкції нового літака широко застосовуватимуться технології та матеріали, що знижують помітність за технологією “стелс”.

Сам літак має бути виконано за аеродинамічною схемою “літаючого крила”, тобто зовні буде схожий на американські B-2 Spirit і В-21 Raider. Ракети в “Посланника” мають бути у внутрішніх відсіках – теж задля малопомітності.

Нині ж в рф працюють над найважливішим елементом для цього проекту – реактивними двигунами “Изделие РФ”, що мають бути створені на базі двигунів НК-32-2 (“Изделие Р”), модифікації силової установки, що використовується на Ту-160. Відповідно, поки не буде створено двигуни, реальність проекту “Посланник” залишається сумнівною.

Нагадаємо, вчора під Москвою стався вибух на Загорському оптико-механічному заводі, який належить компанії “Ростех”. Завод виробляв оптику для військових потреб: зокрема біноклі й оптичні приціли. 

Очевидці публікували відео та фото з наслідками вибуху. Стовп диму видно за декілька кілометрів, а в найближчих будинках вибуховою хвилею вибило вікно. 

На заводі загинуло щонайменше 10 осіб.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.