ЗСУ показали роботу українського ЗРК “Стрела-10” на фронті (Відео)

Для протидії російським безпілотникам Збройні сили України на фронті використовують радянські зенітно-ракетні комплекси “Стріла-10”.

Українські військові виклали у мережу відео з роботою одного з розрахунків протиповітряної оборони на одній з ділянок фронту. 

На відео чітко видно радянський зенітний ракетний комплекс малого радіуса дії “Стріла-10”, який призначений безпосередньо для прикриття підрозділів та частин сухопутних військ та малих об’єктів військового призначення. 

Цікаво, що поруч із ЗРК стоїться військовий з кулеметом – очевидно, таким чином військові прикривають розрахунок ППО від дронів-камікадзе. Раніше у ЗСУ показали, як їм вдалося збити російський “Ланцет” зі звичайної стрілецької зброї.

Зенітно-ракетний комплекс “Стріла-10” контролює повітряний простір за допомогою оптико-електронної системи знищення виявлених повітряних цілей на малих висотах. Основа комплексу – бойова машина 9А34, яка виконана на плаваючому та авіатранспортабельному шасі МТ-ЛБ.

Попри те, що це доволі стара розробка часів СРСР, вона досі ефективно показує себе на фронті. Разом з тим ЗРК стоїть на озброєнні РФ і використовувалось у багатьох країнах колишнього Радянського Союзу, тож Київ може перекупити снаряди до неї, або ж воювати трофейним БК захопленим на позиціях росіян.

До слова про трофейну техніку, нещодавно ЗСУ показали захоплену рідкісну російську бойову машину піхоти БМП-2М баштою “Бережок”.

Бійці ЗСУ вже навіть встигли її перефарбувати, тож на бортах машини помітні традиційні білі хрести та українські тризуби. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.