ЗСУ використовують на фронті рідкісну зенітну установку “Шилка” (Відео)

Українські військові застосовують рідкісну зенітку ЗСУ-23-4 “Шилка” для ураження повітряних цілей на фронті.

Відео, де видно цю установку, бійці опублікували у мережі.

ЗСУ-23-4 “Шилка” – зенітна самохідна установка радянського виробництва 1960-х років. Призначена для ураження повітряних цілей на відстані до 2,5 км та на висоті до 1,5 км. З “Шилки” також можна вести вогонь і по наземних цілях: легкоброньованій техніці та піхоті.

Озброєна чотирма 23-мм зенітними гарматами, з швидкострільністю 11 пострілів на секунду. Стволи мають рідинне охолодження. Кожен з них може стріляти окремо. За 4 хвилини установка здатна вистріляти ввесь свій боєкомплект – 2 тис. набоїв.

У модернізованих ЗСУ-23-4М2 з установки було виключено РПК, за рахунок чого збільшено боєкомплект снарядів з 2 до 3 тис. штук. Демонтовано РЛС, посилено бронезахист та введено апаратуру нічного бачення.

Сучасну українську модифікацію “Шилки” 3СУ-23-4М-А1 з 2015 року розробляв завод “Арсенал”. Радянську РЛС і аналогову обчислювальну систему замінили на сучасну РЛС з цифровою антенною решіткою “Рокач-АС”. Радіолокаційна система отримала функцію автоматичного супроводження цілей.

В українській зенітці “Шилка” також оновлено системи навігації, встановлено пасивну цифрову оптико-локаційну систему з телевізійним та тепловізійним каналами, лазерний далекомір. Один із варіантів модернізації передбачає встановлення ракетного каналу — чотири зенітні керовані ракети “Стріла” ближнього радіуса дії.

За оцінками розробників, ефективна дальність вогню установки збільшена практично удвічі. У 2019 році 3СУ-23-4М-А1 “Шилка” пройшла вирішальні відомчі випробування.

Сьогодні також “Військовий кур’єр” писав, що ЗСУ почали використовувати німецькі боєприпаси підвищеної дальності Vulcano BER.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.