Уряд Туска мав намір здати майже половину Польщі Путіну (Відео)

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оприлюднив розсекречені документи, які містять план масштабного відступу польської армії. Колишня влада була готова здавати свої території Путіну.

Документи датовані 2011 роком, а гриф “таємно” з них зняли 2013-го. У них є інформація, що якби рф атакувала Польщу за керівництва урядом Дональда Туска (2007-2014 роки), то армія країни була готова відступати за Віслу. Таким чином Польща втрачала б 40% території.

“Уряд Туска у випадку війни був готовий віддати половину Польщі. План використання збройних сил, що був затверджений тодішнім головою Міноборони Кліхом, передбачав, що самостійна оборона країни тривала б максимум два тижні, а після семи днів ворог вийде на правий берег Вісли. Документи чітко показують, що Люблін, Жешув і Ломжа могли стати польською Бучою”, – повідомив Блащак.

Міністр додав, що до плану причетний генерал Мирослав Ружанський, який активно виступав проти створення територіальних сил оборони та зміцнення збройних сил на східному березі Вісли.

Блащак також звинуватив політичну партію “Громадянська платформа”, яку очолює Туск.

“Ми розкрили їхні плани віддати ворогу половину Польщі. Поляки мають право знати, яку долю ви їм приготували! У разі конфлікту Військо Польське має боротися за кожен метр нашої території і за кожне людське життя. Ви готували повторення Бучі та Ірпеня, а Варшаву хотіли перетворити на прифронтове місто”, – йдеться у твіті міністра.

Нагадаємо, у лютому минулого року десантники 82-ї повітряно-десантної дивізії армії США приземлилися в аеропорту Жешув. “Якщо необхідно буде, ми готові захистити будь-яку частину НАТО”, – сказав журналістам в аеропорту командувач дивізією Кріс Донахью.

Тоді ж міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що додатковий контингент США з 1700 солдатів базуватиметься на південному сході Польщі на східному фланзі НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.