ЗСУ почали використовувати німецькі бойові машини піхоти Marder на фронті. Їх помітили у розпорядженні військових 82-ї окремої десантно-штурмової бригади під час боїв за село Роботине у Запорізькій області.
Раніше бригада перебувала у резерві і її представники проходили навчання у Великій Британії. За даними військових аналітиків, 82-а ОДШБр озброєна 40 БМП Marders. Крім них, у підрозділу є 14 танків Challenger 2, 90 колісних бойових броньованих машин Strykers і 24 гаубиць M119.
Фото однієї з машин Marders, зроблене біля Роботиного, з’явилось у мережі.
БМП Marder розробили у 1960-х роках інженери німецької команії Rheinmetall. Була основною бойовою машиною танко-гренадерських дивізій Бундесверу.
Вона озброєна 20-мм автоматичною гарматою RH 202 та спареним з нею 7,62-мм кулеметом MG3. Зброя встановлена на лафеті двомісної башти. Також на Marder може стояти ПТКР MILAN з боєкомплектом 6 ракет.
Машина розрахована на 3 членів екіпажу і 7 осіб десанту. За словами українських вояків німецька техніка набагато комфортніша за радянські БМП-1 та БМП-2.
Marder оснащена багатопаливним дизельним двигуном V6 MB 833 із потужністю 600 кінських сил. По шосе може розвивати швидкість до 60 км/год, по пересіченій місцевості – до 40 км/год.
Про передачу німецьких БМП Україні стало відомо у січні цього року. Тоді йшлося про 40 машин. Після відповідної заяви до Німеччини для навчання на Marder вирушила група українських військових.
Половину із заявленої кількості БМП взяли зі складів Rheinmetall, ще 20 – із запасів Бундесверу. В Україну їх доставили у березні.
У червні концерн Rheinmetall повідомив, що готує для транспортування до України додаткових 20 БМП Marder. Відповідне замовлення компанія отримала від Міністерства оборони Німеччини.
Раніше “Військовий кур’єр” писав, що нідерландська бойова машина піхоти YPR-765 допомагає українським військовим зачищати позиції росіян біля села Урожайне в Запорізькій області.
Захисники поширили відео своєї роботи по перевірці і захопленні однієї із лісосмуг.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.