Українські військові показали, як на нідерландських БМП YPR-765 зачищають позиції росіян (Відео)

Нідерландська бойова машина піхоти YPR-765 допомагає українським військовим зачищати позиції росіян біля села Урожайне в Запорізькій області.

Захисники поширили відео своєї роботи по перевірці і захопленні однієї із лісосмуг.

YPR-765 розробили у 1970-х роках на базі американського БТР М113. Машина озброєна 12-мм кулеметом. За потреби його можна замінити на 25-мм гармату чи іншу зброю.

Машина є достатньо маневреною, може розганятись до 60 км/год, при цьому має запас ходу 490 км. Екіпаж складається з 3 осіб. Крім них, всередині YPR-765 можуть розміститися до 7 бійців у повному спорядженні. 

БМП має зварний алюмінієвий корпус, на який навішана сталева броня. Порожнеча між основою і бронелистами заповнена пінополіуретаном, що покращує плавучість машини. Нідерландську версію на відміну від M113A1 обладнано також радіатором більшої місткості та турбокомпресором.

Україна отримала YPR-765 від союзників у травні 2022 року. Інформація про їх кількість не розголошувалась.

Раніше Збройні сили України показали захопилену рідкісну російську бойову машину піхоти БМП-2М баштою “Бережок”. 

На відео, яке опублікували українські військові видно модернізовану БМП, яка оснащена бойовим модулем Б05Я01 “Бережок”. Бійці ЗСУ вже навіть встигли її перефарбувати, тож на бортах машини помітні традиційні білі хрести та українські тризуби.