ЗСУ почали використовувати на фронті польські БТР Rosomak (Фото)

Збройні сили України почали використовувати на фронті польські бронетранспортери Rosomak.

Зокрема, вони вже допомагають вести бойові дії 44-й окремій механізованій бригаді.

Фото машин військові опублікували у соцмережах:

Про те, що Україна отримає від Польщі 200 бронетранспортерів Rosomak, стало відомо у квітні. Тоді президент Володимир Зеленський анонсував надходження 100 машин вже ближчим часом, а решту – пізніше. Кошти на їхню закупку виділили Євросоюз та США.

Rosomak – ліцензійний варіант фінської восьмиколісної бронемашини Patria AMV, що виробляється в Польщі з 2002 року. Він може бути озброєний 30-мм гарматою Mark 44 Bushmaster II, 12.7-мм кулеметом WKM-B або 7.62-мм UKM-2000C.

Бронетранспортер розрахований на екіпаж із трьох осіб та 8 бійців десанту. Корпус зроблений з броні, яка витримує влучання куль калібру 14,5 мм спереду та 7,62 мм – з боків.

Rosomak може їхати на швидкості до 100 км/год, а при подоланні водних перешкод – до 10 км/год. Має запас ходу – 590 км.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що українські захисники почали використовувати на фронті броньовані бойові машини підтримки LAV 6 ACSV TCV на базі БТР Super Bison.

39 одиниць такої техніки надала Канада у якості військової допомоги Україні.

Ці колісні бронетранспортери канадський виробник презентував два роки тому і вони вважаються найсучаснішою розробкою серед такого типу техніки. Передані українцям машини – нові, їх виготовили для канадської армії, але вони відразу були передані ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.