ЗСУ модифікували радянські гвинтокрили під американські ракети Hydra (Відео)

Українські військові модифікували радянський ударний гелікоптер Мі-24В та інтегрували у нього американські ракети Hydra 70.

Про це свідчить відео, яке оприлюднили бійці ЗСУ. На нього видно, як  пілот завантажує авіаційну ракету у 19-зарядну пускову установку M261. Блок встановлений на пілон гелікоптера Мі-24В.

Hydra 70 це американська некерована 70-мм авіаційна ракета, яку використовують для ураження техніки та живої сили ворога  за допомогою стрільби з кабрування – гелікоптер задирає ніс і з підвішених на бортах блоків вилітає кілька десятків некерованих снарядів.

Їх ефективна дальність при стрільбі у такому режимі сягає 3-4 кілометрів, залежно від модифікації ракети та параметрів польоту гелікоптера таких як швидкість та висота.

Hydra — це модульний боєприпас, який може мати різні бойові частини. OSINT-аналітики зазначають, що на відео скоріш за все потрапив фугасний боєприпас. Існують також бойові частини з металевими дротиками й бронетанкові, проте невідомо, чи отримували їх ЗСУ.

Наразі Сполучені Штати передали Україні понад 7 тисяч авіаційних ракет. Вперше про її передачу в рамках військової допомоги стало відомо в травні цього року. 

Невідомо, чи потрібні були ще якісь модифікації для того, щоб інтегрувати пускову установку чи ракети. Також невідомо, чи здатні інші гелікоптери Мі-8 та Мі-17 використовувати західні ракети.

Очевидно, що американські боєприпаси поступово заміняють радянські 80-мм некеровані ракети С-8, запаси котрих вже вичерпались через активне застосування штурмовиками Су-25 та вертольотами Мі-8 та Мі-24.

Окрім некерованих ракет Сполучені Штати також надсилають Україні і їх керовану версію APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System). В ракету інтегрована напівактивна лазерна система наведення та блок керування з розсувними крилами.

Наразі такі ракети використовують українські піхотинці. Завдяки APKWS вони мають змогу точно вражати окупантів на малих відстанях.

Цікаво, що розробники задумували APKWS, як мобільний засіб для боротьби з безпілотниками, але в умовах війни ці пускові установки перетворились на міні-РСЗВ.

Нагадаємо, що це вже  не вперше українські військові модифікують радянську техніку під західне озброєння. Раніше старі штурмовики Су-24 модифікували, щоб перетворити їх на носії далекобійних ракет Storm Shadow.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.