На Донеччині ЗСУ знищили рідкісну російську САУ “Піон” (Відео)

На Донеччині бійці Збройних сил України знищили рідкісну російську самохідну артилерійську установку 2С7 “Піон” калібру 203-мм.

Відео роботи артилерії по окупантах зафіксував український дрон аеророзвідки. Щоправда, цей запис не дозволяє точно визначити модель озброєння. Це може бути самохідна гармата 2С7 “Піон”, або ж модернізований варіант 2С7М “Малка”.

На кадрах відео видно, як одразу після влучання розпочалася пожежа, ймовірно, почали горіти порохові заряди та боєприпаси, що знаходилися на замаскованій позиції росіян.

2С7 “Піон” – самохідна 203-мм гармата, призначена для знищення окремих особливо важливих об’єктів та руйнування фортифікаційних споруд. Маса одного снаряда для гармати великої потужності 2С7 “Піон” становить 110 кг.

Дальність ураження цілей активно-реактивним боєприпасом становить до 46 км, звичайним – до 37,5 км.

Модернізований варіант “Піона” отримав назву “Малка”. Ці САУ почали надходити на озброєння армії РФ лише у 2021 році.  Артилерійська частина бойової машини майже не зазнала серйозних доопрацювань, натомість було модернізоване шасі, механізм заряджання й управління вогнем.

До слова, нещодавно українським військовим вдалося поцілити з HIMARS  по одній з російських САУ “Малка”.  Згідно з даними порталу Oryx, від початку вторгнення в Україну росіяни втратили лише 10 таких самохідних артилерійських установок.

Слід зауважити, що з початком літнього контрнаступу Збройних сил України у російських окупантів в рази зросли втрати в артилерії. Так лише протягом минулого тижня ЗСУ знищили 111 артилерійських систем росіян. Відсутність в окупантів підтримки артилерії дає змогу українським військовим проводити вдалі штурми, а головне утримувати захоплені позиції.

Нагадаємо, що на Донеччині бійці Збройних сил України знищили один з рідкісних важких російських самохідних мінометів 2С4 “Тюльпан”

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.