Понад дві тисячі Humvee, понад сотня Bradley і ще багато чого – Пентагон опублікував список допомоги Україні

Днями Міністерство оборони США оприлюднило звіт щодо військової допомоги Україні, яку воно надало Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.

Згідно з офіційним документом, Київ отримав озброєння на 35,7 мільярда доларів. Оприлюднені дані вказують, що американські партнери не просто не збавляють темпів у допомозі Україні, а взялися до комплексного переозброєння Збройних сил України.

Зокрема, США передали Україні понад 1600 зенітних комплексів Stinger, більш як 10 тисяч протитанкових систем Javelin і понад 60 тисяч інших протитанкових систем та боєприпасів.

Крім того, Збройні сили України отримали від американських партнерів мінометні, танкові, артилерійські снаряди та боєприпаси для стрілецької зброї.

Україна також отримала сучасні системи протиповітряної оборони, які вже продемонстрували свою ефективність. Зокрема, перша батарея Patriot збила над Києвом російську гіперзвукову ракету “Кинджал”.

До того ж Україна отримала 2 вогневі установки ППО HAWK, 8 передових зенітно-ракетних систем NASAMS, 12 ЗРК Avenger, зенітні гармати та обладнання для інтеграції західних пускових установок ППО, ракет і радарів до системи ППО України.

Партнери продовжують підготовку Збройних сил України до контрнаступу — передають важку бронетехніку і транспорт. Зокрема:

⦁ 31 танк Abrams;
⦁ 45 модернізованих танків Т-72Б;
⦁ 109 бойових машин піхоти Bradley;
⦁ понад 2000 бронемашин типу HMMWV;
⦁ 90 бронетранспортерів Stryker;
⦁ 250 броньованих машин безпеки M1117;
⦁ 300 бронетранспортерів M113;
⦁ 100 транспортерів медичної евакуації

Також американці продовжують озброювати ЗСУ дронами. Зокрема, у переліку озброєння є ударні БПЛА Switchblade та розвідувальні дрони на кшталт Altius, Puma чи Scan Eagle.

В очікуванні сучасних винищувачів F-16, Україна вже отримала від США 20 вертольотів Мі-17, понад 7000 авіаційних ракет Hydra-70 та 4000 авіаційних ракет Zuni.

Поза тим, Штати передали Україні 14 броньованих мостових систем, автомобілі для евакуації техніки, обладнання для розмінування і командно-штабні машини.

На тлі майбутнього контрнаступу України США також передали Збройним силам бронежилети, хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні засоби захисту, тисячі приладів нічного бачення, систем спостереження, тепловізійних систем, лазерних далекомірів.

Повний та детальний перелік переданого Збройним силам України озброєння можна переглянути та сайті Міністерства оборони США.

З огляду на кількість переданого озброєння можна впевнено сказати, що Вашингтон почав комплексне переозброєння Сил оборони України.

США посилюють і протиповітряну оборону України. Зокрема, після довгих переговорів, Україна отримала зенітно-ракетні системи Patriot та NASAMS, які раніше називалися «занадто складними для ЗСУ».

Крім того, у Вашингтоні намагаються нівелювати залежність України від Китаю в дронах. Зокрема, США передають Києву ударні та розвідувальні БПЛА, які допоможуть ЗСУ на полі бою.