ЗСУ ефектно пробиваються через мінні поля на Таврійському напрямку (Відео)

Біля села Роботине Запорізької області українські бійці роблять проходи у мінних полях за допомогою самохідної реактивної установки. Сапери використовують радянську УР-77 або американську M58 MICLIC.

На опублікованому захисниками відео, видно, що працюють вони вночі. Установка закидає на мінне поле подовжений заряд, він детонує і вибуховою хвилею знищує міни поруч. Тому вибух стається дуже потужним.

Через характерний зовнішній вигляд вогневого валу УР-77 “Метеорит” має народну назву “Змій Горинич”. Кожна така установка може нести два заряди, які розчищають мінне поле розміром 90 на 6 метрів. Такі установки були на озброєнні у ЗСУ. Крім того, за даними дослідницького проекту Oryx, українські військові захопили 17 російських УР-77 у якості трофеїв протягом повномасштабного вторгнення рф.

Щодо американських машин для розмінування, то Міністерство оборони США вперше оголосило про надання Україні такої техніки у вересні минулого року.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про використання американських установок M58 MICLIC. Тоді у мережі з’явилось відео, як ЗСУ проторюють шлях через російські мінні поля за допомогою комплексу розмінування M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC) теж у Запорізькій області.

Зазвичай під час контрнаступу такі установки працюють у тандемі з військовослужбовцями інженерних військ і бійцями штурмових груп.

Більше про нову зброю в ЗСУ та її використання на фронті читайте у “Військовому кур’єрі” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.