ЗСУ знищують російські мінні поля американською системою MICLIC (Відео)

У ході наступальних операцій українські військові використовують американські установки M58 MICLIC, призначені для розмінування територій шляхом дистанційного підриву мін.

У мережі з’явилось відео, як ЗСУ проторюють шлях через російські мінні поля за допомогою комплексу розмінування M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC). Зазвичай під час контрнаступу такі установки працюють у тандемі з військовослужбовцями інженерних військ і бійцями штурмових груп.

Варто зазначити, що до 2022 року на озброєнні інженерних військ ЗСУ перебували лише радянські самохідні установки УР-77 “Метеорит”, більш відомі широкому загалу як “Змій Горинич”, а також портативні УР-83П. Вони здатні робити в мінних полях 90-метрові коридори завширшки 6 метрів.

Навесні минулого року Пентагон включив установки M58 MICLIC у пакет оборонної підтримки обсягом 600 млн USD.

До складу M58 MICLIC входить пускова установка, лінійний заряд M58A3, комплект стрільби M147, а також 127-мм ракета MK22 Mod. Довжина лінійного заряду становить 107 метрів. У ньому міститься вибухівка C-4 вагою 7,45 кг. Лінійні заряди можна підривати як дистанційно, так і вручну із затримкою часу.

Принцип роботи M58 MICLIC доволі простий — запущена з пускової установки ракета простягає мінним полем шнур із C-4, після чого оператор установки здійснює підрив. У результаті вибуху в мінному полі з’являється 100-метровий прохід завширшки 8 м. По ньому можуть переміщатися як жива сила, так і бронетехніка.

На окупованих територіях росіяни збудували складу систему оборони — безліч мінних полів, протитанкових ровів і траншей. На супутникових фото Maxar Technologies можна помітити ешелоновані оборонні споруди вздовж майже 1000 кілометрів лінії фронту.

Нагадаємо, що згідно з даними британської розвідки Збройним силам України вдалося прорвати першу лінію оборони росіян.

Зокрема днями стало відомо, що ЗСУ звільнили сім населених пунктів, окупованих росіянами. Йдеться про Лобкове, Левадне, Новодарівку, Нескучне, Сторожеве, Макарівку, Благодатне.