Естонія продовжить, але зменшить військову допомогу для України

Протягом наступних чотирьох років Естонія продовжить надавати підтримку Україні. Водночас країна зменшить військову допомогу до 0,25% свого внутрішнього валового продукту. Про це повідомила прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас, передає ERR.

“Внесок Естонії в перемогу України становитиме 0,25% ВВП протягом наступних чотирьох років. Якщо кожна країна внесе по 0,25%, це те, що потрібно Україні для перемоги в цій війні”, – сказала Кая Каллас.

Раніше про такий обсяг допомоги говорив міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Він вважає, що якщо кожна країна-партнер виділить 0,25% свого ВВП для військової допомоги Україні, росія зазнає поразки.

Кая Каллас закликала наслідувати цей приклад країни Європи, Північної Америки та інші країни. Вона вважає, що у різних країнах необхідно вести роз’яснювальну роботу про те, чому важливо надавати підтримку Україні.

“Це необхідно і для забезпечення нашої безпеки”, – зазначила вона.

Окрім того, у наступні роки Естонія також виділятиме 14 млн євро на рік на спільні дії з відновлення України та пов’язані з цим рішення.

З урахуванням останнього пакету військової допомоги, з 2022 року Естонія надала Україні військову допомогу на суму 500 мільйонів євро. Це близько 1,4% ВВП. Таким чином країна зменшить військову допомогу Україні, розраховуючи на збільшення підтримки від інших партнерів.

Нагадаємо, нещодавно Естонія підготувала для України пакет військової допомоги вартістю €80 млн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.