Життя після Путіна: Кадиров готується до незалежності Чечні

Північний Кавказ перетворюється на осередок заворушень, які не може контролювати російська влада. Днями епіцентром подій став Дагестан, в якому фактично почалося полювання на євреїв. У неділю, що минула, сотні озвірілих молодиків увірвалися в аеропорт Махачкали, заблокували злітно-посадкову смугу і спробували потрапити на літак, який прибув з Ізраїлю. Погром на летовищі був спровокований чутками про те, що російська влада планує переселити ізраїльських біженців в Дагестан та інші регіони Північного Кавказу.

Всі сутички в Дагестані мають релігійне підґрунтя — протестувальники вийшли під антисемітськими гаслами на підтримку «братів-ісламістів» з Палестини. Однак найцікавіше те, що масові заворушення відбуваються на фоні активізації найвпливовішої людини на Північному Кавказі — лідера Чечні Рамзана Кадирова, який останнім часом почав набирати, як політичну, так і військову вагу.

Влада Дагестану вже встигла звинуватити в організації заворушень Україну та Захід. Мовляв, полювати на євреїв в аеропорту закликав телеграм-канал «Утро Дагестана», який, начебто, контролює ексдепутат російської держдуми, що емігрував до України, та один з борців проти путінського режиму Ілля Пономарьов. Однак сам Пономарьов цю інформацію одразу спростував.

До того ж версія про ІПСО, яке має українське коріння, не в’яжеться з поведінкою місцевих силовиків. Адже ніхто не заважав натовпу оглядати машини, заслін Росгвардії просто спостерігав, як розлючений натовп почав ламати огорожу на льотне полета трощити приміщення будівлі аеропорту. Тож, якщо це й результат інформаційно-психологічної спецоперації, то її організатори сидять явно не на Банковій, а, скоріш за все, у Грозному.

Лідер Чечні Рамзан Кадиров, який іноді коментує навіть незначні події, заворушення в Дагестані залишив поза увагою. Однак, все ж таки осторонь він не залишився. У своєму телеграм-каналі він написав про те, що весь чеченський народ молиться за порятунок палестинців від ізраїльських бомбардувань. 

«Ми просимо Господа світової справедливої кари сіоністам за всі їхні жорстокі злочини проти жителів Гази», – написав Кадиров. Тож фактично він підтвердив, що виступає на боці дагестанців.

Але дописами в соціальних мережах діяльність лідера Чечні не обмежується. І вона свідчить про те, що Кадиров зміцнює своє становище на Кавказі та готується брати до рук владу у постпутінській росії.

Підготовка нових військових підрозділів

Рамзан Кадиров та Руслан Геремєєв, командир батальйону шейха Мансура

Від самого початку великої війни кадирівські війська перетворилися на один великий мем через те, що уникають прямих зіткнень із Силами оборони України. Навіть у придушені повстання лідера ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина вони не змогли взяти участь, адже не встигли доїхати до Ростова через затори. 

Прийнято вважати, що головна причина подібних ситуацій полягає в тому, що «кадирівці» просто не готові до реальних бойових зіткнень. Але не виключено, що Кадиров просто береже своїх бійців для фінальної битви за розділ спадку постпутінської росії.

Свідчить про військову активізацію Кадирова й створення нових підрозділів, які отримали дуже красномовні назви: батальйони імені Байсангура Бенойського та шейха Мансура. Обидва згадані чеченські історичні постаті були запеклими борцями проти московського панування і очолювали боротьбу кавказьких народів проти російської імперії. І не тільки у Чечні, а й в Дагестані. Тобто, очевидно, що Кадиров заграє таким чином, з усім Північним Кавказом.

Нагадаємо, що ім’я шейха Мансура також носить чеченський батальйон, що воює у складі Збройних Сил України. Звісно, що такі збіги не можуть бути випадковими.

Рекрутує Кадиров до свого війська і досвідчених росіян, які, скоріш за все, залюбки помстяться  Путіну. Йдеться про бойовиків групи «Вагнер», які вже демонстрували, що захопити в Ростові південний військовий округ збройних сил рф не складніше, аніж аеропорт в Махачкалі.

Як пояснював сам Кадиров, колишні бійці ПВК «Вагнер» переходять на службу до складу підрозділу «Ахмат».

«До речі, укладали контракти та переходили до нашого загону бійці ПВК і раніше. Але зараз таки йдеться про масове поповнення особового складу. Впевнений, що й інші колишні представники ПВК наслідуватимуть цей приклад і вступлять до лав спецназу «Ахмат», – хвалився нещодавно чеченський лідер.

Цікава у цьому контексті й новина про те, що завдяки змінам у російському законодавстві підрозділи Кадирова зможуть отримати будь-яке озброєння: від танків до літаків. Сам Кадиров вже демонстрував інтерес до танків та систем ППО. У травні він відвідував «Уралвагонзавод» та навіть катався на Т-72 з написом «Ахмат — сила».

Політична активність Кадирова

Кадиров та Рустам Мінніханов

Але влаштувати заколот проти Москви без союзників всередині росії буде дуже складно. Адже Чечня — це дотаційний регіон. А на війну потрібні гроші. Тож, Кадиров, скоріш за все, почав шукати партнерів для перехоплення влади у постпутінській росії. І, схоже, одним з партнерів Чечні може стати ісламський Татарстан. Про це свідчить загравання Кадирова з татарстанськими елітами.

Так, нещодавно син Кадирова — 15-річний хлопчик, на ім’я Адам — отримав орден «Дуслик». Це другий за значущістю орден Татарстану. Нагороду сину Кадирова татарстанська влада вручила за «за значний внесок у зміцнення міжнаціонального та міжконфесійного миру та злагоди». Орден Кадиров-молодший отримав особисто з рук керівника республіки Рустама Мінніханова.

Сам Кадиров постійно називає народ Татарстану своїми браттями та підкреслює близькі стосунки з Мінніхановим. «Впевнений, що подальша взаємодія двох братніх регіонів відкриє перед нами додаткові можливості й позитивно позначиться на досягненні спільних планів», — написав нещодавно глава Чечні у своєму телеграм-каналі, не уточнюючи, які саме спільні плани у нього з Мінніхановим.

Як відзначають експерти, дружба Кадирова з Татарстаном може бути дуже небезпечною для Москви, адже Чечня має боєздатні підрозділи, а татарстанські еліти — достатньо ресурсів, щоб фінансувати кадирівську армію. Відтак, як тільки режим Путіна трохи похитнеться, можна не сумніватися – обидва мусульманські регіони візьмуть курс на незалежність. І потягнуть за собою інші національні республіки, які поки що називаються “суб’єкти федерації”.