Непал просить Росію не вербувати його громадян на війну в Україну

Влада Непалу повідомила про загибель в Україні шести громадян, які служили в російській армії. Також ведеться робота щодо звільнення непальця з українського полону.

Непальське МЗС опублікувало імена найманців, які служили в росії. У публікації висловлюється співчуття їхнім сім’ям. Жодних подробиць щодо загибелі не наводиться.

“Уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути їхні тіла та виплатити компенсацію їхнім сім’ям”, – зазначено у прес-релізі МЗС.

Катманду також звернувся до Москви з проханням не вербувати непальців до російської армії та негайно відправити на батьківщину всіх непальських солдатів, які в ній служать.

В даний час робляться дипломатичні зусилля зі звільнення одного громадянина Непалу, який надійшов на службу в армію рф і потрапив в український полон, наголошується в заяві.

Влада Непалу також закликала своїх громадян не вступати до армії країн, у яких ведуться війни. МЗС у Катманду наголошує, що громадянам Непалу не дозволяється служити в іноземних арміях, за винятком “декількох дружніх країн”. Відповідні угоди були укладені в 1947 році з Індією та Великою Британією.

За словами посла в Москві Мілана Раджа Туладхара, до російської армії було завербовано 150-200 непальських найманців, пише газета The Kathmandu Post.

Нагадаємо, нещодавно у соцмережах українські військові опублікували відео із полоненими. Їх розпитують, звідки вони приїхали воювати на територію України. Один із них виявляється іноземним громадянином, який приїхав на війну з Непалу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.