ЄС затвердив 12-й пакет санкцій проти Росії – Боррель

Європейський Союз затвердив 12-й пакет санкцій проти росії. Про це повідомив представник із закордонних справ та політики безпеки ЄС Жозеп Боррель.

“У 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків та економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину”, – зазначив Боррель.

ЄС запровадив заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю чи перевезення діамантів із росії. Пряма заборона поширюється на непромислові природні та синтетичні діаманти та ювелірні вироби з діамантами. Поетапне введення непрямих заборон на імпорт буде завершено до 1 вересня наступного року, йдеться на на сайті Ради ЄС.

Експортерам ЄС за контрактом заборонили реекспорт до росії особливо чутливих товарів і технологій. Це поширюється на товари, що використовуються у російських військових системах, виявлені на полі бою в Україні. Або ті, які мають вирішальне значення для розробки, виробництва чи використання цих військових систем.

Рада ЄС додала 29 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує російський військово-промисловий комплекс у війні проти України. На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню обороноздатності росії та її сектору безпеки.

Обмеження на імпорт російських товарів

Крім того, сьогоднішнє рішення Ради ЄС щодо санкцій розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектора оборони та безпеки, включивши до нього хімічні речовини, літієві батареї, термостати, двигуни постійного струму та серводвигуни для БпЛА, а також верстати і деталі.

Також ЄС запровадив додаткові обмеження на імпорт товарів, які приносять росії значні доходи як-от чавуну, мідного та алюмінієвого дротів, фольги.

У сьогоднішньому списку санкцій проти рф увійшли:

  • заборона громадянам росії володіти, контролювати або обіймати будь-які посади в керівних органах юридичних осіб, організацій або органів, що надають гаманець із криптоактивами, рахункові чи депозитарні послуги російським особам та резидентам;
  • розширення заборони надання послуг програмного забезпечення для управління підприємствами та програмного забезпечення для промислового проєктування та виробництва;
  • заборона на транзит усіх товарів, які рф може використовувати у війні;
  • суворіші правила дотримання стелі цін на нафту. Крім того, посилений механізм обміну інформацією дозволить краще ідентифікувати судна та організації, які здійснюють злочинні дії при транспортуванні російської нафти та нафтопродуктів;
  • запровадження правил повідомлення про продаж танкерів будь-якій третій країні, щоб зробити прозорішими їх продаж та експорт. Йдеться, зокрема, про випадок уживаних танкерів, які можна використовувати для обходу заборони на імпорт російської нафти або нафтопродуктів та цінового обмеження G7.

Нагадаємо, на початку листопада Сполучені Штати Америки ввели санкції проти Олександра Захарова – співвласника російської компанії Zala Aero Group, яка розробила і випускає баражуючі боєприпаси “Ланцет”. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Міністерства фінансів США.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.