Данія виділила $264 млн на БМП для України

Данія виділила $264 млн на фінансування шведської ініціативи з надання Україні бойових броньованих машин CV90. Про це написало видання The Guardian.

Як зазначається, про це рішення було оголошено під час спільної зустрічі міністрів оборони Данії та Швеції Троельса Лунд Поульсена і Пола Йонсона.

Внесок Данії допоможе профінансувати виробництво більшої кількості CV90, запчастин, боєприпасів і багаторічну угоду про технічне обслуговування, заявили в Міністерстві оборони.

Швеція ж підтримає закупівлі в межах угоди, підписаної між Шведською адміністрацією оборонної техніки (FMV) та Україною в липні цього року. Зазначається, що Швеція вже передала Україні 50 машин CV90.

Нагадаємо, Україна та Швеція домовились про спільне виробництво бойових машин піхоти. Підприємство з виготовлення, ремонту та обслуговування БМП CV90 запустять на території України. Про це заявив Володимир Зеленський після зустрічі із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном у серпні.

Машини CV90 розробила фірма Hägglunds у Швеції у другій половині 1980-х. Серійне виробництво машини розпочали в 1993 році. Загалом випустили близько 1170 одиниць у різних модифікаціях. Більшість з них експортували до інших країн.

Бійці Збройних сил України застосовують шведські бойові машини піхоти для виконання завдань на фронті. Відео з такою машиною українські військові опублікували у мережі. На ньому можна побачити CV9040C – найсучасніший варіант шведської БМП.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.