Японія погодилась на постачання ракет Patriot до США – Kyodo

Японія пом’якшила свої суворі правила щодо передачі оборонного обладнання, намагаючись посилити зв’язки в галузі безпеки з країнами-однодумцями та сприяти пов’язаним вітчизняним галузям промисловості через експорт зброї та боєприпасів. Про це повідомляє Kyodo. Йдеться і про необхідні Києву ракети для систем ППО.

Згідно зі зміненими Трьома принципами передачі оборонного обладнання, уряд дозволяє експортувати зброю, вироблену в Японії за іноземною ліцензією, включаючи готові вироби та компоненти, до країни, де знаходиться ліцензіар.

Після перегляду Японія передасть Сполученим Штатам керовані ракети “земля-повітря” до ЗРК Patriot, вироблені в країні за ліцензією американських компаній.

“Перегляд Трьох принципів також дозволяє Японії продавати компоненти озброєння за умови, що вони є нелетальними (наприклад двигуни винищувачів). Це обладнання можна постачати країнам, які захищаються від вторгнень, що порушують міжнародне право, таким як Україна”, – повідомляє Kyodo.

Попри те, що Японія не може експортувати летальну зброю до країн, які потерпають від агресії, вона може підтримати Україну опосередковано. Для цього можна передати боєприпаси західним країнам, які надають військову допомогу Києву.

Йдеться передусім про ракети для ЗРК Patriot. Токіо надасть Вашингтону свої ракети, а ті матимуть змогу передати Києву аналогічну зброю зі своїх запасів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.